piątek, 10 października 2014

BEZ ŚCIEMY - Jak kupić działkę i nic za nią nie płacić?

Dzisiaj przedstawię Tobie projekt, w którym od kilku miesięcy biorę udział i jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji. Szczerze i rzetelnie przedstawię Ci wszystkie niezbędne informacje. Zacznijmy więc:

Dźwignia zakupowa w Agrofortis jest mechanizmem bez precedensu na polskim rynku.

Klient nie ma potrzeby angażowania dużego kapitału, ani uruchamiania linii kredytowych by „pracowały” dla niego nieruchomości gruntowe.

Mechanizm ten wytrąca atrybuty inwestycyjne praktycznie wszystkim inwestycjom kapitałowym.

KLIENT MOŻE NABYĆ PRAWO WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ JUŻ ZA 1/6 CENY ZAKUPU I CIESZYĆ SZEŚCIOKROTNIE WIĘKSZYMI AKTYWAMI W SWOIM PORTFELU INWESTYCYJNYM. TAKIE ZWIĘKSZANIE SIŁY NABYWCZEJ JEST UNIKALNE NA RYNKU.

niedziela, 28 września 2014

Jak skuteczniej i szybciej sprzedać - czyli mało znane metody sprzedaży nieruchomości

Wielu z Was jest posiadaczem Nieruchomości (mieszkanie, działka) i ma problem ze sprzedażą.

Okazuje się, że poszukiwanie kupującego zabiera dużo czasu.
Zlecenie sprzedaży Pośrednikom Nieruchomości nie przynosi także oczekiwanych rezultatów.

Aby skutecznie sprzedać swoją nieruchomość należy wykorzystać kilka poniższych pomysłów.

piątek, 26 września 2014

Rodzaje inwestycji

kryteria inwestycyjne
kryteria inwestycyjne
Inwestycje można klasyfikować ze względu na bardzo różnorodne kryteria, np. przedmiot inwestycji, podmiot dokonujący inwestycji, horyzont czasowy, skomplikowanie inwestycji itd.


Najwięcej uwagi poświęcimy podziałowi ze względu na przedmiot inwestycji, a zwłaszcza formom inwestycji o charakterze lokacyjnym. Wcześniej jednak, warto wskazać na możliwości podziału ze względu na pozostałe kryteria.

Złoto – wstęp do inwestycji

złoto inwestycyjne
złoto inwestycyjne
Często mówi się, że warto jest inwestować w złoto. Czy aby na pewno? Złoto jest rodzajem inwestycji długoterminowej i raczej nie powinniśmy liczyć na to, że w ciągu roku jego wartość osiągnie wzrost rzędu kilkuset procent. Jeśli liczymy na szybki zysk zamiast kupować sztabkę, możemy pokusić się o zakup złotych monet, których wartość na przestrzeni kilku lat może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Złoto – wstęp do inwestycji

Złoto inwestycyjne najczęściej sprzedawane jest w postaci sztabek, które wytwarzane są przez mennice. Sztabki złota produkowane są o różnych masach. Najpopularniejsze są sztabki: 5 g, 10 g, 20 g, 50 g, 100 g i 250 g oraz sztabki o jubilerskie o masie 1 uncji (31,3 g). Złoto inwestycyjne to złoto o najczystszej próbie 999.

poniedziałek, 8 września 2014

Jak Niemcy rzucili się na polską ziemię

polska ziemia dla polskich rolników
polska ziemia dla polskich rolników
Opłacane przez Niemców ”słupy” wykupują polską ziemię. Nie jesteśmy w stanie z nimi konkurować w przetargach – rolnicy wznoszą alarm rolnicy i żądają zmian przepisów. Czyżby uzasadnione okazało się straszenie rozbiorem Polski, który miał nastąpić po wstąpieniu do Unii Europejskiej?

- Sprzedajemy matkę naszą, ziemię, Niemcom, którzy spuszczali polską krew – grzmiał w Sejmie Zygmunt Wrzodak, poseł Ligi Polskich Rodzin, przestrzegając przed wstąpieniem Polski do UE. Od wejścia Polski do Unii mija właśnie 8 lat. Czy scenariusz o ”najeździe” Niemców okazał się prawdą?

środa, 3 września 2014

O przepływie pieniężnym i zyskach kapitałowych

przepływ pieniężny
przepływ pieniężny
Inwestujesz dla przepływu pieniężnego czy zysku kapitałowego ?

Różnice w podejściu do inwestowania trafnie opisał Robert Kiyosaki ( milioner, inwestor, autor bestsellerów ). Pokazuje dlaczego tak niewiele osób osiąga niezależność finansową.

A więc :
Jednym z powodów tego, że ludzie nie stają się niezależni finansowo jest to, że większość z nich skupia się na zyskach kapitałowych.
Z tego powodu miliony ludzi straciło na giełdzie akcji miliardy dolarów pomiędzy rokiem 2000 i 2003. Oczekiwali zysków kapitałowych. To jest hazard.

środa, 20 sierpnia 2014

Inwestowanie w złoto

inwestycje w złoto
inwestycje w złoto
Boom na tego rodzaju inwestycje obserwujemy od ok. 3-4 lat. Na zainteresowanie się społeczeństwa złotem złożyło się w moim przekonaniu kilka czynników:

Stosunkowa „prostota” transakcji – w przeciwieństwie do np. zakupu akcji samo techniczne dokonanie inwestycji wymaga jedynie zamówienia towaru, czyli zrobienia zwykłych zakupów w sklepie internetowym. Nie trzeba znać żadnych specjalistycznych pojęć ani zakładać żadnych rachunków.

wtorek, 19 sierpnia 2014

Cechy Inwestycji Finansowych - DOCHÓD

stopa dochodu
stopa dochodu

Stopa dochodu

Najważniejszymi cechami inwestycji finansowych są dochód, ryzyko i płynność. Podstawową miarą dochodu jest stopa dochoduzwana również stopą zwrotu lub stopą rentowności. Stopa ta jest zazwyczaj podawana w skali rocznej, ale może dotyczyć dowolnego okresu inwestowania.

Najprostszym sposobem wyznaczania stopy dochodu jest obliczenie prostej stopy dochodu według następującego wzoru:




gdzie:
r – stopa dochodu z inwestycji;
FV – wartość końcowa inwestycji;
PV – wartość początkowa inwestycji;
n – liczba lat trwania inwestycji.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Fundusze inwestycyjne

fundusze inwestycyjne
fundusze inwestycyjne
Ważną kategorią instrumentów finansowych wykorzystywanych w celach inwestycyjnych są jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym oraz certyfikaty inwestycyjne.

Jednostki uczestnictwa i certyfikaty inwestycyjne związane są z działalnością funduszy inwestycyjnych. Fundusz inwestycyjny to w pewnym sensie podmiot zbiorowego inwestowania. Każdy inwestor może zdecydować się na uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym. Dokonuje tego poprzez zakup jednostki uczestnictwa – w przypadku otwartego funduszu inwestycyjnego lub zakup certyfikatu inwestycyjnego – w przypadku zamkniętego funduszu inwestycyjnego.

niedziela, 17 sierpnia 2014

Instrumenty finansowe

instrumenty finansowe
instrumenty finansowe

Instrument finansowy – określenie


Instrument finansowy jest to kontrakt zawierany między dwiema stronami określający zależność finansową, w której obie strony pozostają. Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje instrumentów finansowych:

  • instrumenty dłużne (wierzycielskie), w których jedna strona kontraktu pożycza kapitał drugiej stronie, zaś druga strona zobowiązuje się zwrócić dług i zapłacić odsetki; typowymi przykładami instrumentów dłużnych są depozyty bankowe, kredyty bankowe, obligacje;

Inwestycje Finansowe - wprowadzenie

rodzaje inwestycji
rodzaje inwestycji

Pojęcie inwestycji i ich rodzaje

Inwestycję w sposób najbardziej ogólny można określić jako „rezygnację
z bieżącej konsumpcji na rzecz przyszłych i niepewnych
korzyści”. Przedstawione określenie oznacza, że:

  • inwestor dokonuje podziału swoich środków finansowych na część przeznaczoną na cele konsumpcyjne i część przeznaczoną na inwestycje; zwiększenie środków przeznaczonych na konsumpcję oznacza zmniejszenie oszczędności lokowanych w postaci inwestycji i odwrotnie;
  • wynik inwestycji pojawia się w bliższej lub dalszej przyszłości, zależnie od tego, jaki jest horyzont inwestycji;
  • wynik inwestycji jest niepewny; oznacza to, że prawie każda inwestycja jest obarczona ryzykiem, tylko bardzo nieliczne rodzaje inwestycji mogą być traktowane jako wolne od ryzyka.

piątek, 18 lipca 2014

Raport: Rynek ziemi w Polsce – grunty rolne i budowlane

grunty rolne
grunty rolne
Jak wynika z raportu Wealth Solutions, wysoki poziom dysproporcji w cenach gruntów budowlanych i rolnych zachęca do inwestowania. W niektórych powiatach metr kwadratowy gruntu budowlanego jest nawet kilkunastokrotnie droższy niż metr ziemi rolnej.

Wysoki poziom dysproporcji w cenach gruntów budowlanych i rolnych zachęca do inwestowania. W niektórych powiatach metr kwadratowy gruntu budowlanego jest nawet kilkunastokrotnie droższy niż metr ziemi rolnej.

wtorek, 15 lipca 2014

Własna działka z kawałkiem jeziora coraz bardziej w zasięgu

Artykuł ukazał się w serwisie otodom.pl 9.07.2014

działki na Mazurach
Działki na Mazurach
Od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy trzeba zapłacić za atrakcyjną działkę rekreacyjną położoną w otoczeniu pięknej przyrody, z własną linią brzegową jeziora. Ceny są mocno zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Duży wachlarz ofert sprawia jednak, że własna działka z kawałkiem jeziora nie jest poza możliwościami finansowymi przeciętnego klienta.


poniedziałek, 14 lipca 2014

Raport Wzrostu Wartości Gruntów Rolnych

RAPORT WZROSTU WARTOŚCI GRUNTÓW ROLNYCH W CIĄGU OSTATNICH 10 LAT.

Ostatnia dekada okazała się bardzo korzystna dla inwestorów, którzy swój kapitał inwestowali w nieruchomości.

Grunty rolne przez ostatnie 10 lat niezmiennie umacniają i podnoszą swoją wartość. Opierają się inflacji, nie dotyczą ich wahania kursów walut, zawirowania na giełdzie papierów wartościowych i wiele innych mechanizmów określających wartość poszczególnych inwestycji na rynku krajowym, czy gospodarce światowej. Dzięki temu stają się symbolem stabilnej, bezpiecznej inwestycji, odpornej na wstrząsy gospodarcze.

Inwestowanie w grunty rolne i wino opłacalne

Artykuł pochodzi z serwisu - http://www.egospodarka.pl/

Wzrost cen gruntów rolnych w dłuższym okresie, a także perspektywa ich zyskownej sprzedaży na cele budowlane, powoduje, że rośnie zainteresowanie specjalnymi programami inwestycji ziemskich. Tego rodzaju przedsięwzięcia prowadzą profesjonalne firmy. 


sobota, 12 lipca 2014

Ziemia jak złoto

Nieruchomości zawsze cieszyły się opinią stabilnej i długoterminowej inwestycji. 

Gdy mówimy o inwestycjach w nieruchomości, myślimy najczęściej o zakupie budynków lub mieszkań. Niesłusznie. 

Oczywiście te też mogą przynieść zyski, jednak rynek mieszkaniowy podlega, zwłaszcza w ostatnich latach, znacznym fluktuacjom cenowym.

wtorek, 8 lipca 2014

Grunt to dobra lokata

Kryzys instytucji finansowych podważył zaufanie inwestorów do banków i tradycyjnych lokat w pieniądz papierowy, coraz częściej przyjmujący niematerialną postać elektroniczną. Recesja na rynkach światowych obnażyła słabości informatorów finansowych i ujawniła, że bezpieczeństwo systemów bankowych nie jest do końca przez państwo gwarantowane.

poniedziałek, 7 lipca 2014

Inwestowanie w grunty rolne

Inwestowanie na rynku nieruchomości w grunty rolne to przy rosnących cenach dobra inwestycja i lokata kapitału. Jest to jednak bardziej złożony temat, zdecydowanie różniący się od przysłowiowego kupna mieszkania czy np. lokalu użytkowego. Szczególnie, kiedy przedmiotem zainteresowania jest grunt rolny poza tzw. miastem. Gdzie niejednokrotnie brak jest Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego a i czasami brak jest nawet Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.

niedziela, 6 lipca 2014

Jak zmieniła się struktura gruntów w Polsce na przestrzeni ostatnich lat?

Artykuł ukazał się w serwisie inwestycje.pl 08.01.2013
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat profil użytkowania nieruchomości gruntowych w Polsce przeszedł wiele modyfikacji, za sprawą dynamicznego postępu cywilizacyjnego i technicznego.
Nie bez znaczenia dla takiego stanu rzeczy były zmiany społeczno-polityczne, które spowodowały, że rozrosły się miasta i tereny zabudowane. Polska od wieków jest krajem typowo rolniczym, choć obszary użytków rolnych w ciągu kolejnych dziesięcioleci, zdecydowanie się skurczyły. Ziemia rolna była przejmowana przez różne podmioty, które zmieniały jej dotychczasową funkcję.

sobota, 5 lipca 2014

Grunty rolne - logika inwestowania

Większość wie, że inwestować w rolę po prostu warto. Pozostaje tylko kwestia znalezienia Tego kawałka ziemi.
Zakup ziemi rolnej, jako alternatywna dla rynków finansowych forma pomnażania własnego kapitału, bez wątpienia pozostaje jedną z najlepszych możliwości inwestowania. Ci, którzy bacznie obserwują rynek w Polsce wiedzą, że proces konwergencji państw starej i nowej Unii Europejskiej postępuje i jest nieuchronny. Jego kulminacyjnym momentem ma być przyłączenie do strefy euro. Najprawdopodobniej ów historyczny moment ostatecznie wyznaczy granice wzrostu cen nieruchomości w kraju. Skądinąd wiemy, że nie nastąpi to wcześniej, niż w roku 2016. Zatem, żeby zarabiać trzeba po prostu kupować. Ale z głową.

piątek, 4 lipca 2014

Jak rozsądnie inwestować w ziemię?

Artykuł ukazał się w serwisie businesstimes.pl 05.03.2013
„Kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują” powiedział kiedyś Mark Twain i zapewne wszyscy przytakniemy tym słowom, ale co z tego, jeżeli nie zawsze wiemy, jak inwestować mądrze? Orientujemy się na ogół, że ziemia rolna zdrożała od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej o blisko 300%, ale co z tego, skoro nasz wzrost będzie jedynie statystyczny, jeśli nie będzie potwierdzony w przyszłości transakcją sprzedaży. Czy właśnie o to nam chodzi?

czwartek, 3 lipca 2014

Kapitał procentuje w gruntach

Jak powszechnie wiadomo, nieruchomości są jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Nie tracą na wartości, a nawet kiedy ceny spadają, są to spadki nieporównywalnie mniejsze od tych, które mogą nas dotknąć inwestując na giełdzie. Inwestowanie w nieruchomości jest bezpiecznym sposobem na zabezpieczenie majątku, a bezpieczeństwo jest ważne dla każdego, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Dlatego też Polacy coraz częściej decydują się na lokowanie swojego majątku w nieruchomościach.

środa, 2 lipca 2014

Ziemia w Polsce droga jak na Zachodzie? Zobacz co nas czeka.

Artykuł ukazał się w serwisie money.pl 05.03.2013
Ziemia rolna w Polsce jest jedenaście razy tańsza niż w Holandii i pięć razy tańsza niż w Irlandii. Z drugiej strony mamy jedne z najdroższych gruntów w regionie. Czy ziemia w Polsce będzie jeszcze droższa?
Według danych firmy Savills, globalnej spółki świadczącej usługi w branży obrotu nieruchomościami, ziemia w Polsce wciąż jest dużo tańsza niż w państwach zachodniej Europy. Najwięcej na Starym Kontynencie trzeba za nią zapłacić w Holandii, gdzie jest nawet 11,5 razy droższa niż w Polsce. W Irlandii grunty rolne są z kolei droższe ponad 5 razy, w Wielkiej Brytanii prawie 4, a w Hiszpanii prawie 3. To ogromna dysproporcja, której nie były w stanie wyrównać nawet wzrosty cen, jakie obserwowaliśmy w Polsce w ostatniej dekadzie.

Czy inwestować w grunty rolne?

Artykuł ukazał się w serwisie manager.nf.pl 12.03.2013

To nietypowa inwestycja, której nie ulokujemy w banku, nie schowamy w sejfie, gdzie istotą jest bezpośredni kontakt z kupującym i sprzedającym, który rzadko realizowany jest z poziomu komputera i internetu – grunty rolne.
To wygodne rozwiązanie dla leniwych inwestorów, którzy kupują i czekają na okazyjną sprzedaż, oraz zaangażowanych, którzy oczekując na możliwość zbycia, angażują się osiągając spore korzyści. Czy da się zarobić inwestując w grunty rolne?

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Profesjonalista czy amator ?

Profesjonalni inwestorzy zadają inne pytania i skupiają się na zupełni innych aspektach inwestycji niż amatorzy.

I po tym można ich odróżnić.

Są trzy czynniki, o które w pierwszej kolejności pytają profesjonaliści. 

1. Zwrot z inwestycji

2. Ryzyko/zysk

3. Od kiedy zacznie zarabiać

A dopiero na końcu pytają o lokalizację czy cenę.

Emerytura z ziemi czy ziemia na emeryturę ?

Poruszę dzisiaj jakże popularny temat emerytur.

Jeśli liczysz na emeryturę i uważasz że należy Ci się ona po wielu latach ciężkiej pracy - to możesz się przeliczyć.

Emerytura to tylko ŚWIADCZENIE A NIE PRZYWILEJ - takie samo jak np. zasiłek dla bezrobotnych.
Wiedz, że świadczenie emerytalne możesz mieć w każdym czasie odebrane i to w zasadzie z byle powodu.

wtorek, 24 czerwca 2014

Czy warto inwestować w ziemię?

W obiegowej opinii istnieje pogląd mówiący o tym, że ziemia nigdy nie traci na wartości, dlatego też inwestycje w grunty zawsze będą dochodowe. Warto jednak wiedzieć, że takie stwierdzenie nie zawsze pokrywa się z rzeczywistym stanem rzeczy. Nie wszystkie inwestycje w grunty pozwalają osiągać dochody inwestorom. W niektóre nieruchomości gruntowe w praktyce nie warto inwestować, a jeśli już - to w dłuższej perspektywie czasu. Specjaliści rynku inwestycyjnego najczęściej wskazują, że inwestycje w grunty, podobnie jak inwestycje w złoto, są dobrą lokatą kapitału długoterminowego. Nie można więc oczekiwać, że przyniosą one zyski w ciągu roku czy dwóch - wynika z analizy serwisu www.ofertygruntow.pl.

poniedziałek, 23 czerwca 2014

500 % dzięki innowacyjnym sposobom

Właśnie pracuję nad transakcją, która przyniesie ok. 300 % potencjalnemu nabywcy.
Przy zastosowaniu dźwigni finansowej może wynieść nawet 500 %.
Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby używać tradycyjnych metod inwestowania i finansowania.

Jak szukać okazji?

Subskrybenci kursu Inwestycje Ziemskie często pytają mnie o to jak znaleźć okazję inwestycyjną.
Większość osób zwraca uwagę jedynie na jeden z elementów okazji jakim jest cena.
Cena to tylko jeden z pięciu elementów transakcji – często nie najważniejszy.
Cena jest składową określającą okazję.
Pozostałymi elementami są :
- lokalizacja
- sposób finansowania
- motywacja i elastyczność sprzedającego
Więcej na ten temat znajdziesz w książce Roberta G. Allena – Jak pomnożyć źródła swoich dochodów – metody zdobycia i zachowania majątku.
Znajduje się tak bardzo przydatny formularz do oceny atrakcyjności nieruchomości / transakcji…

Ziemia to doskonała inwestycja. Daje zarobić więcej niż giełda i mieszkania

Ceny gruntów rolnych pną się w górę. Windują je unijne dopłaty oraz rosnące dochody rolników.

W czwartym kwartale ubiegłego roku za hektar gruntów w transakcjach między rolnikami płacono średnio ponad 20,6 tys. złotych. To o 13,4 proc. więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego – wynika z danych GUS. A to oznacza, że tak dużej rentowności jak przy sprzedaży ziemi nie można było osiągnąć przy wielu innych inwestycjach.

czwartek, 19 czerwca 2014

Jak szukać dobrych okazji ?

Większość osób szuka okazji skupiając się tylko na jednym z pięciu warunków udanej transakcji w nieruchomościach - cenie. Niestety jest to błąd.

Ty jeśli chcesz je znajdować musisz brać wszystkie te warunki pod uwagę. Każdy z nich ma taką samą wagę i musi być brany pod uwagę w aspekcie pozostałych.

Poniżej wyjaśniam, jakie elementy oprócz ceny trzeba brać pod uwagę aby znaleźć okazję?

Subskrybenci kursu często pytają mnie o to jak znaleźć okazję inwestycyjną.

Większość osób zwraca uwagę jedynie na jeden z elementów okazji jakim jest cena.

Cena to tylko jeden z pięciu elementów transakcji – często nie najważniejszy.

Cena jest składową określającą okazję.

Pozostałe elementy poznasz na moim kursie 

Dlaczego Powinieneś Pilnie Zainteresować Się Gruntami Rolnymi ?

Inwestowanie w grunty rolne pewnie kojarzy Ci się z łanami zbóż albo polem buraków cukrowych lub kukurydzy.

Oczywiście to też są grunty rolne , ale nie o takie grunty mi tutaj chodzi.

Chodzi mi o grunty inwestycyjne - grunty, na których można zarabiać nie będąc rolnikiem.
Generalnie grunty rolne podlegają klasyfikacji bonitacyjnej od I - VI klasy - inaczej mówiąc grunt I klasy ma najżyźniejszą glebę , a VI klasy najmniej żyzną.

W tym opracowaniu skupię się na gruntach należących do IV - VI klasy bonitacyjnej.
Jeśli nie znasz powodów dla których powinieneś pilnie zainteresować się tego typu inwestycją,

pozwól, że podam Ci najważniejsze z nich :

Więcej ...

wtorek, 17 czerwca 2014

Dlaczego ziemia rolna jest lepszą inwestycją niż działki budowlane?

Doradcy finansowi kuszą nas produktami strukturyzowanymi, akcjami i funduszami. Tymczasem znacznie większe zyski może dać ziemia.

Nieruchomości zawsze cieszyły się opinią stabilnej i długoterminowej inwestycji. Gdy mówimy o inwestycjach w nieruchomości, myślimy najczęściej o zakupie budynków lub mieszkań. Niesłusznie. Oczywiście te też mogą przynieść zyski, jednak rynek mieszkaniowy podlega, zwłaszcza w ostatnich latach, znacznym fluktuacjom cenowym.

Jak rozsądnie inwestować w ziemię?

"Kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują" powiedział kiedyś Mark Twain i zapewne wszyscy przytakniemy tym słowom, ale co z tego, jeżeli nie zawsze wiemy, jak inwestować mądrze? Orientujemy się na ogół, że ziemia rolna zdrożała od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej o blisko 300%, ale co z tego, skoro nasz wzrost będzie jedynie statystyczny, jeśli nie będzie potwierdzony w przyszłości transakcją sprzedaży. 


Czy właśnie o to nam chodzi?