piątek, 18 lipca 2014

Raport: Rynek ziemi w Polsce – grunty rolne i budowlane

grunty rolne
grunty rolne
Jak wynika z raportu Wealth Solutions, wysoki poziom dysproporcji w cenach gruntów budowlanych i rolnych zachęca do inwestowania. W niektórych powiatach metr kwadratowy gruntu budowlanego jest nawet kilkunastokrotnie droższy niż metr ziemi rolnej.

Wysoki poziom dysproporcji w cenach gruntów budowlanych i rolnych zachęca do inwestowania. W niektórych powiatach metr kwadratowy gruntu budowlanego jest nawet kilkunastokrotnie droższy niż metr ziemi rolnej.

wtorek, 15 lipca 2014

Własna działka z kawałkiem jeziora coraz bardziej w zasięgu

Artykuł ukazał się w serwisie otodom.pl 9.07.2014

działki na Mazurach
Działki na Mazurach
Od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy trzeba zapłacić za atrakcyjną działkę rekreacyjną położoną w otoczeniu pięknej przyrody, z własną linią brzegową jeziora. Ceny są mocno zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Duży wachlarz ofert sprawia jednak, że własna działka z kawałkiem jeziora nie jest poza możliwościami finansowymi przeciętnego klienta.


poniedziałek, 14 lipca 2014

Raport Wzrostu Wartości Gruntów Rolnych

RAPORT WZROSTU WARTOŚCI GRUNTÓW ROLNYCH W CIĄGU OSTATNICH 10 LAT.

Ostatnia dekada okazała się bardzo korzystna dla inwestorów, którzy swój kapitał inwestowali w nieruchomości.

Grunty rolne przez ostatnie 10 lat niezmiennie umacniają i podnoszą swoją wartość. Opierają się inflacji, nie dotyczą ich wahania kursów walut, zawirowania na giełdzie papierów wartościowych i wiele innych mechanizmów określających wartość poszczególnych inwestycji na rynku krajowym, czy gospodarce światowej. Dzięki temu stają się symbolem stabilnej, bezpiecznej inwestycji, odpornej na wstrząsy gospodarcze.

Inwestowanie w grunty rolne i wino opłacalne

Artykuł pochodzi z serwisu - http://www.egospodarka.pl/

Wzrost cen gruntów rolnych w dłuższym okresie, a także perspektywa ich zyskownej sprzedaży na cele budowlane, powoduje, że rośnie zainteresowanie specjalnymi programami inwestycji ziemskich. Tego rodzaju przedsięwzięcia prowadzą profesjonalne firmy. 


sobota, 12 lipca 2014

Ziemia jak złoto

Nieruchomości zawsze cieszyły się opinią stabilnej i długoterminowej inwestycji. 

Gdy mówimy o inwestycjach w nieruchomości, myślimy najczęściej o zakupie budynków lub mieszkań. Niesłusznie. 

Oczywiście te też mogą przynieść zyski, jednak rynek mieszkaniowy podlega, zwłaszcza w ostatnich latach, znacznym fluktuacjom cenowym.

wtorek, 8 lipca 2014

Grunt to dobra lokata

Kryzys instytucji finansowych podważył zaufanie inwestorów do banków i tradycyjnych lokat w pieniądz papierowy, coraz częściej przyjmujący niematerialną postać elektroniczną. Recesja na rynkach światowych obnażyła słabości informatorów finansowych i ujawniła, że bezpieczeństwo systemów bankowych nie jest do końca przez państwo gwarantowane.

poniedziałek, 7 lipca 2014

Inwestowanie w grunty rolne

Inwestowanie na rynku nieruchomości w grunty rolne to przy rosnących cenach dobra inwestycja i lokata kapitału. Jest to jednak bardziej złożony temat, zdecydowanie różniący się od przysłowiowego kupna mieszkania czy np. lokalu użytkowego. Szczególnie, kiedy przedmiotem zainteresowania jest grunt rolny poza tzw. miastem. Gdzie niejednokrotnie brak jest Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego a i czasami brak jest nawet Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.

niedziela, 6 lipca 2014

Jak zmieniła się struktura gruntów w Polsce na przestrzeni ostatnich lat?

Artykuł ukazał się w serwisie inwestycje.pl 08.01.2013
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat profil użytkowania nieruchomości gruntowych w Polsce przeszedł wiele modyfikacji, za sprawą dynamicznego postępu cywilizacyjnego i technicznego.
Nie bez znaczenia dla takiego stanu rzeczy były zmiany społeczno-polityczne, które spowodowały, że rozrosły się miasta i tereny zabudowane. Polska od wieków jest krajem typowo rolniczym, choć obszary użytków rolnych w ciągu kolejnych dziesięcioleci, zdecydowanie się skurczyły. Ziemia rolna była przejmowana przez różne podmioty, które zmieniały jej dotychczasową funkcję.

sobota, 5 lipca 2014

Grunty rolne - logika inwestowania

Większość wie, że inwestować w rolę po prostu warto. Pozostaje tylko kwestia znalezienia Tego kawałka ziemi.
Zakup ziemi rolnej, jako alternatywna dla rynków finansowych forma pomnażania własnego kapitału, bez wątpienia pozostaje jedną z najlepszych możliwości inwestowania. Ci, którzy bacznie obserwują rynek w Polsce wiedzą, że proces konwergencji państw starej i nowej Unii Europejskiej postępuje i jest nieuchronny. Jego kulminacyjnym momentem ma być przyłączenie do strefy euro. Najprawdopodobniej ów historyczny moment ostatecznie wyznaczy granice wzrostu cen nieruchomości w kraju. Skądinąd wiemy, że nie nastąpi to wcześniej, niż w roku 2016. Zatem, żeby zarabiać trzeba po prostu kupować. Ale z głową.

piątek, 4 lipca 2014

Jak rozsądnie inwestować w ziemię?

Artykuł ukazał się w serwisie businesstimes.pl 05.03.2013
„Kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują” powiedział kiedyś Mark Twain i zapewne wszyscy przytakniemy tym słowom, ale co z tego, jeżeli nie zawsze wiemy, jak inwestować mądrze? Orientujemy się na ogół, że ziemia rolna zdrożała od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej o blisko 300%, ale co z tego, skoro nasz wzrost będzie jedynie statystyczny, jeśli nie będzie potwierdzony w przyszłości transakcją sprzedaży. Czy właśnie o to nam chodzi?

czwartek, 3 lipca 2014

Kapitał procentuje w gruntach

Jak powszechnie wiadomo, nieruchomości są jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Nie tracą na wartości, a nawet kiedy ceny spadają, są to spadki nieporównywalnie mniejsze od tych, które mogą nas dotknąć inwestując na giełdzie. Inwestowanie w nieruchomości jest bezpiecznym sposobem na zabezpieczenie majątku, a bezpieczeństwo jest ważne dla każdego, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Dlatego też Polacy coraz częściej decydują się na lokowanie swojego majątku w nieruchomościach.

środa, 2 lipca 2014

Ziemia w Polsce droga jak na Zachodzie? Zobacz co nas czeka.

Artykuł ukazał się w serwisie money.pl 05.03.2013
Ziemia rolna w Polsce jest jedenaście razy tańsza niż w Holandii i pięć razy tańsza niż w Irlandii. Z drugiej strony mamy jedne z najdroższych gruntów w regionie. Czy ziemia w Polsce będzie jeszcze droższa?
Według danych firmy Savills, globalnej spółki świadczącej usługi w branży obrotu nieruchomościami, ziemia w Polsce wciąż jest dużo tańsza niż w państwach zachodniej Europy. Najwięcej na Starym Kontynencie trzeba za nią zapłacić w Holandii, gdzie jest nawet 11,5 razy droższa niż w Polsce. W Irlandii grunty rolne są z kolei droższe ponad 5 razy, w Wielkiej Brytanii prawie 4, a w Hiszpanii prawie 3. To ogromna dysproporcja, której nie były w stanie wyrównać nawet wzrosty cen, jakie obserwowaliśmy w Polsce w ostatniej dekadzie.

Czy inwestować w grunty rolne?

Artykuł ukazał się w serwisie manager.nf.pl 12.03.2013

To nietypowa inwestycja, której nie ulokujemy w banku, nie schowamy w sejfie, gdzie istotą jest bezpośredni kontakt z kupującym i sprzedającym, który rzadko realizowany jest z poziomu komputera i internetu – grunty rolne.
To wygodne rozwiązanie dla leniwych inwestorów, którzy kupują i czekają na okazyjną sprzedaż, oraz zaangażowanych, którzy oczekując na możliwość zbycia, angażują się osiągając spore korzyści. Czy da się zarobić inwestując w grunty rolne?